Terveystietojen transkriptiotietojoukot tekoäly- ja ML-projekteja varten

Valmiit lääketieteellisten tietueiden transkriptiotietojoukot terveydenhuollon tekoälyprojektin pikakäynnistykseen.

Medical record transcription data

Liitä lääketieteelliset tiedot, jotka olet kadottanut tänään

Löydä oikeat sairaustietojen transkriptiotiedot lääketieteellistä tekoälyä varten

Harjoittele lääketieteellistä tekoälymalliasi tarkasti luokkansa parhaiden harjoitustietojen avulla. Litteroidut potilastiedot viittaavat lääkärin ja potilaan keskustelun transkriptioon, lääketieteellisten raporttien transkriptioon ja lääketieteelliseen arviointiin. Se auttaa kartoittamaan potilaan sairaushistoriaa tulevia käyntejä varten ja toimii myös lääkäreiden vertailupisteenä. Valmiin tietokatalogimme avulla saat helposti luotettavia lääketieteellisiä koulutustietoja.

Valmiina litteroidut sairaustiedot:

  • 257,977 31 tunnin todellisen lääkärin sanelun transkriptio XNUMX erikoisalalta terveydenhuollon puhemallien kouluttamiseksi
  • Erilaiset litteroidut potilastiedot – leikkausraportti, kotiutusyhteenveto, konsultaatioilmoitus, hyväksymisilmoitus, ED-muistio, klinikan huomautus jne.
  • Henkilökohtaiset tunnistetiedot redaktoidut äänet ja tekstit, jotka noudattavat Safe Harbor -ohjeita HIPAA:n mukaisesti
ErikoisuusNoin Lääketieteellisten asiakirjojen määräNoin Merkkien lukumäärä

Yhteensä

5,172,76611,331,920,127
Onnettomuus ja hätä359723,866
Allergia ja immunologia22,20248,273,220
Anestesiologia22,2804,80,25,191
Anestesia-921,300
APRN1,69354,36,558
Kardiologia15,66,7213,20,98,50,575
sydän-1227,06,280
Sydän-rintakirurgia1055,321
Kliininen hematologia27,546
Kliininen fysiologia16010,03,807
Tehohoito9,6453,42,13,951
hammas-1,23329,74,753
ihotautioppi3,47462,28,845
Diagnostinen radiologia7,59172,68,441
Korva, Nenä ja Kurkku65820,74,977
ED lääkärin assistentti7031,316
Hätä-62,25616,24,31,343
Päivystyksen erikoislääkäri37812,72,557
Endocrinology3,21291,07,557
Family Medicine2,63,48053,40,93,592
Perhehoitaja9,0181,86,24,462
Family Practice2,49869,42,820
Gastroenterologian62,15812,79,38,968
general31313,77,179
Yleinen hammaslääkäri2599,740
Yleinen lääketiede32711,91,224
Yleinen psykiatria361,18,388
Yleinen kirurgi89314,11,292
Yleiskirurgia2,22089,65,239
Geriatric Medicine5,3231,57,49,785
GI55018,71,706
Gynekologia2598,953
Hematologia - onkologia39411,20,038
HIM197,869
Saattohoito ja palliatiivinen lääketiede412,10,206
hospitalist1,49344,03,854
IH-Teollisuusterveys94527,57,753
Sisätautien6,23,0721,74,14,86,763
Sisätaudit ja nefrologia1115,19,283
Sisätauti, keuhkotauti, tehohoito ja unilääketiede1022,10,331
Lääketieteellinen onkologia674,87,088
Lääketiede1223,68,833
nefrologia39,82110,14,22,013
Neuro/TBI1,15751,42,035
Neurologia17,7864,90,64,199
Neurokirurgia75531,46,223
Sairaanhoitaja43227,19,033
Sairaanhoitaja – Perhe1132,81,032
OB / GYN42,73911,41,18,874
Työlääketiede76334,76,696
Toimintaterapeutti682,38,853
Oncology82,30029,63,70,809
OPERATIIVINEN HOITO513,637
Ophthalmology19,2994,48,44,680
Suu- ja leukakirurgi818,733
Suukirurgia1332,527
Ortopedia ja urheilulääketiede3,1651,43,93,798
ortopedinen1,45,05327,75,08,345
osteopaattinen5,5661,36,79,541
Otolaryngology19,5483,95,00,098
Pain Management3062,650
Painlääketiede1135,515
PANP1,45,96044,53,32,915
Patologia43,4622,76,60,828
Lasten hammaslääketiede4208,99,253
Lasten pulmonologia401,58,625
Pediatrian erikoisuus68220,63,509
Pediatriset leikkaukset2390,525
Pediatria9,2714,26,54,058
Fyysinen lääketiede ja kuntoutus23,5235,77,01,697
Fysioterapeutti1,71346,81,870
Lääkäri Asst.381,27,349
Plastiikkakirurgia – erikoisuus1836,04,359
Podiatrinen kirurgia241,08,258
jalkojenhoito12,0563,91,63,411
Ehkäisevä lääketiede1914,35,298
PERUSHOIDON HOITOT727,134
Psykiatria70,26935,10,76,474
Psykoterapia (erikoisuus)22929,61,345
keuhko-64,36815,66,29,273
Radiologia6,30,98364,19,87,812
Kuntoutus30,0789,61,87,590
asukas64119,90,867
reumatologia1244,32,080
Puheterapia3279,81,803
Urheilulääketiede491,48,200
Leikkaus2,36,78864,27,35,680
Leikkauslääkärin assistentti34,315
Kirurginen erikoisuus29010,14,789
Rintakehä lääketiede271,64,106
Rintakehän leikkaus371,53,325
siirto321,28,670
Trauma & ortopedia1,30853,08,512
tuntematon7,48,0541,69,50,98,900
Ylemmän maha-suolikanavan leikkaus581,80,361
Urologia96,93413,55,27,616
Verisuonikirurgia1566,74,129
Verisuoni/yleinen2684,11,007
Haavanhoito2115,82,123

Käsittelemme kaikentyyppistä datan lisensointia eli tekstiä, ääntä, videota tai kuvia. Tietojoukot koostuvat lääketieteellisistä tiedoista ML:lle: lääkärin sanelutietoaineisto, lääkärin kliiniset huomautukset, lääketieteellisen keskustelun tietoaineisto, lääketieteellisen transkription tietojoukko, lääkärin ja potilaan keskustelu, lääketieteelliset tekstitiedot, lääketieteelliset kuvat – CT-skannaus, magneettikuvaus, ultraääni (kerätyt mukautetut vaatimukset) .

Shaip ota yhteyttä

Etkö löydä etsimääsi?

Uusia valmiita lääketieteellisiä tietojoukkoja kerätään kaikista tietotyypeistä 

Ota yhteyttä nyt päästäksesi eroon terveydenhuollon koulutustiedonkeruuhuoleistasi

  • Rekisteröitymällä olen samaa mieltä Shaipin kanssa Tietosuojakäytännön ja Käyttöehdot ja annan suostumukseni B2B-markkinointiviestinnän vastaanottamiseen Shaipilta.